Lajmi i fundit - NACIONALE
Referendumi në Veri
Bojkoti i dytë madhor i serbëve: Krejt çka ndodhi deri tash në referendumin në veri
NACIONALE

Nga 46 mijë votues eligjibil në referendumin e parë ndonjëherë të organizuar në Republikën e Kosovës vetëm 203 prej tyre dolën në votimet “për ose kundër” shkarkimit të kryetarëve – legalë ndonëse jolegjitimë – shqiptarë në katër komunat veriore të banuar...

Me te lexuarat
Lajmet ditore
Pasuria 2024
Nacionale Video
Kosova në Venecia
Sport
Dialogu dhe politika e jashtme
Globale
Vrasja e gruas në Pejë
Irani nis sulmet ndaj Izraelit
Drejtësi
Gjyqi në Hagë
Opinion
Kulturë

Hapet Pavijoni i Kosovës në Venecia

2 ditë më parë Kosova në Venecia
Mes miqsh dhe para botës, u hap dje Pavijoni i Kosovës në edicionin e 60-të të Ekspozitës Ndërkombëtare të Artit — La Biennale di Venezia. Me këtë rast, komisionerja Hana Halilaj tha: “Falemnderit që keni ardhur në inaugurimin e Pavijonit të Republikës s...
Kosova në Venecia
Intervista