Pamje: Enrique zgjedh Muriqin në mesin e lojtarëve të preferuar për lojën “fantasy” - NACIONALE

Pamje: Enrique zgjedh Muriqin në mesin e lojtarëve të preferuar për lojën “fantasy”

4 muaj më parë

nga NACIONALE

Luis Enrique po vazhdon me stilin e tij unik të shfaqet para ndjekësve të futbollit. Ai kësaj radhe ka treguar për formacionin e tij në lojën “fantasy”, ku figuroi edhe emri i Vedat Muriqit.

Komunikimi mes përzgjedhësit spanjoll, Luis Enrique, dhe tifozëve të Spanjës është intensiv gjatë këtyre ditëve. Këtë formë e ka zgjedhur vetë Enrique, duke hapur një llogari në “Twitch”, me ç’rast po u përgjigjet pyetjeve të shumë tifozëve.

Kësaj radhe atij iu kërkua që të tregojë se cili është formacioni i tij në lojën “Fantasy”. Përzgjedhësi spanjoll duke kthyer telefonin para kamerave, vetëm e bëri të ditur formacionin.

Në mesin e shumë lojtarëve të përzgjedhur nga Enrique ishte edhe sulmuesi kosovar, Vedat Muriqi.

Pjesa tjetër e lojtarëve ishte e përbërë nga Lekue (Athletic), Cömert (Valencia), Calero (Espanyol), Brais Méndes (Real Sociedad), Lewandowski (Barcellona), Rodrygo (Real Madrid), Muriqi (Maiorca) dhe Iago Aspas ( CeltaVigo).

Me t’u shfaqur video në rrjetet sociale, i menjëhershëm ishte reagimi i faqes zyrtare të Mallorcas, duke thënë se aty është edhe futbollisti i tyre më i spikatur, Muriqi.

Vetë përfaqësuesi dardan shpërndau në “Twitter” këtë video ku shihej se ishte përzgjedhur në mesin e lojtarëve të preferuar të Enriques për lojën “fantasy”.

Kujtojmë se Vedat Muriqi ka shënuar 8 gola në 12 paraqitje gjatë këtij fillimi të sezonit në La Liga.

Lajme të ngjashme