Gazetari e pyet se sa i fortë është Manchester Unitedi në garën për titull, Guardiola nuk mund ta ndalë të qeshurën (VIDEO) - NACIONALE

Gazetari e pyet se sa i fortë është Manchester Unitedi në garën për titull, Guardiola nuk mund ta ndalë të qeshurën (VIDEO)

1 javë më parë

nga NACIONALE

Trajneri i Manchester City, Pep Guardiola, nuk e ka ndalur të qeshurën kur është pyetur nga gazetari se sa e fortë është Manchester Unitedi në garën për titull.

Gjatë konferencës së tij për shtyp të hënën përpara ndeshjes hapëse të Cityt në Ligën e Kampionëve kundër Red Star Belgrade, Guardiola foli për fillimin e fortë si të Arsenalit ashtu edhe të Liverpoolit në sezonin e ri. Kur një gazetar e pyeti për Manchester Unitedin, ai filloi të qeshte.

Gazetari padyshim po pyeste me shaka - United ka bërë një fillim të tmerrshëm të sezonit. Të shtunën, skuadra e Erik ten Hag u mposht 3:1 në shtëpi ndaj Brighton, humbja e tyre e tretë në sezon pas rezultateve zhgënjyese në udhëtim te Tottenhami dhe Arsenali.

City fillon mbrojtjen e titullit të Ligës së Kampionëve të martën duke mirëpritur skuadrën serbe Red Star Belgrade në Etihad Stadium, ndërsa Unitedi ka një udhëtim të frikshëm në Gjermani për t'u përballur me Bayern Munich të Harry Kane të mërkurën.

Lajme të ngjashme