VIP dhe të prapambetur -  Shtëpia e Big Brother si miniaturë e shtëpive kosovare - NACIONALE

VIP dhe të prapambetur -  Shtëpia e Big Brother si miniaturë e shtëpive kosovare

5 muaj më parë

nga Vullnet Krasniqi

Një debat tmerrësisht i prapambetur ka ndodhur mbrëmë gjatë spektaklit të Big Brother VIP Kosova. Aktorja Shota Baraliu doli nga asgjëkundi si një person që i pengon fakti i lirisë së çikave për t’u veshur si të duan. Sipas saj, vajzat janë “më të ndershme” nëse veshin sutjena. Ajo u mbështet nga shumë banorë të shtëpisë, sikurse reperët Stressi dhe Getinjo të cilët në videospotet e tyre seksualizojnë sa të munden çikat e gratë. Por pse ky debat në shtëpinë e VIP-ave kosovarë është një miniaturë e shtëpive të zakonshme kosovare? Ju ftoj ta dëgjoni këtë podcast.

Ndërsa për lëvizjen “Free the niple” ju ftojmë ta lexoni këtë tekst:

Lajme të ngjashme