Vuçiq: Pa u krijuar Asociacioni, nuk mund të ecim përpara në raportet Prishtinë-Beograd - NACIONALE

Vuçiq: Pa u krijuar Asociacioni, nuk mund të ecim përpara në raportet Prishtinë-Beograd

4 javë më parë

nga NACIONALE

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka vazhduar me deklarata “dramatike” në lidhje me situatën e fundit në veriun e Kosovës.

Ai ka thënë se e kanë sfidë mbijetesën për serbët e Kosovës.

“Pa formimin e Asociacionit nuk mund të ecim përpara në normalizimin e marrëdhënieve Prishtinë-Beograd”, tha Vuçiq gjatë një panairi.

Presidenti serb paralajmëroi një tjetër konferencë për media nesër, ku tha se do të flas për takimet me Gabriel Esocbar dhe Miroslav Lajçak.

Lajme të ngjashme