Vetëm 15-vjeçar: Ethan Nwaneri i Arsenalit sot u bë lojtari më i ri në histori që luan në Premier Ligë - NACIONALE

Vetëm 15-vjeçar: Ethan Nwaneri i Arsenalit sot u bë lojtari më i ri në histori që luan në Premier Ligë

6 ditë më parë

nga NACIONALE

Arsenali sot demoloi Brentfordin 3-0, në kuadër të javës së tetë në Premier Ligë, për të vazhduar formën brilante këtë fushatë.

Ishte një tjetër paraqitje impresive nga "Topçinjtë", të cilët kryesojnë në tabelën e renditjes.

Përveç paraqitjes së mirë dhe fitores, Arsenali po diskutohet në rrjetet sociale edhe për një aspekt tjetër.

Mikel Arteta aktivizoi në minutat shtesë të ndeshjes Ethan Nwanerin, i cili njëkohësisht u bë edhe lojtari më i ri ndonjëherë që shkeli në një fushë të Premier Ligës - si 15-vjeçar e 181 ditë.

Ai ka lindur në vitin 2007 njerëz...


Impakti i tij, normalisht, ishte minimal pasi pati vetëm ca minuta në aksion, por kjo nuk e ndali të futet në librat e historisë.

Lajme të ngjashme