Vazhdon "lufta" mes MD-së dhe gjyqësorit, Haxhiu konfirmon një tjetër tentim-dhunues që nuk u dënua - NACIONALE

Vazhdon "lufta" mes MD-së dhe gjyqësorit, Haxhiu konfirmon një tjetër tentim-dhunues që nuk u dënua

3 javë më parë

nga Muharrem Kafexhiu

Gazeta Nacionale mbrëmë zgjeroi përballjen mes ekzekutivit dhe gjyqësorit.

E kjo "luftë" vazhdoi edhe sonte. Ishte ministrja e drejtësisë, Albulena Haxhiu që përmes një postimi në rrjetin social "Facebook" tregoi për një tjetër rast tentim-dhunimi.

Bëhet fjalë për një 14-vjeçare. Rastin te Haxhiu e ka lajmëruar babai i saj. Ngjarja dyshohet të ketë ndodhur në dhjetor të vitit 2021.

Haxhiu konfirmoi se postimin e publikoi me leje të babait.

Lajme të ngjashme