Ish-këshilltari i Kurtit: Përmes arrestimeve të anëtarëve të LVV-së, regjimi po tenton ta pengojë fitoren e Albinit - NACIONALE

Ish-këshilltari i Kurtit: Përmes arrestimeve të anëtarëve të LVV-së, regjimi po tenton ta pengojë fitoren e Albinit

1 javë më parë

nga NACIONALE

Ish-këshilltari i kryeministrit Albin Kurti., Durim Berisha, ka ironizuar me arrestimet e anëtarëve të Vetëvendosjes.

Berisha ka thënë se me anë të këtyre arrestimet, regjimi po tenton të pengoj fitoren e Albin Kurti për kryetar të partisë.

Ai ka kërkuar edhe Vetting,

Permes arrestimeve te anetareve te LVVse, regjimi po tenton ta pengoje fitoren e Albin Kurtit... per kryetar te partise. Vetting”, ka shkruar ai.

Ndryshe, Beraht Lahu asamblisti i VV-së dhe dhëndri i minsitrit Liburn Aliut është arrestuar nga policia e Kosovës gjatë aksionit të sotëm për rastin Brezovica.

Lajme të ngjashme