Shpend Ahmeti mbron Rita Orën: Edhe me puthë flamurin e Serbisë s’e kish dëmtu shtetin sa qeveritë tona - NACIONALE

Shpend Ahmeti mbron Rita Orën: Edhe me puthë flamurin e Serbisë s’e kish dëmtu shtetin sa qeveritë tona

1 muaj më parë

nga NACIONALE

Ish-kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, e ka mbrojtur fort këngëtaren britanike me origjinë kosovare pasi në një performancë këndonte me flamur serb.

Ahmeti ka deklaruar se edhe po ta puthte flamurin e Serbisë, Rita Ora “nuk ka mujtë me bo dëmin që ia kanë bo vetë qeveritë tona shtetit tonë.”

Ai ka vazhduar ta mbrojë Orën duke thënë se edhe nëse do ta kishte bërë veprimin me qëllim, atëherë s’do të kishte asgjë të keqe.

“Edhe serbët i ka bo me dashtë një shqiptare,” – argumentoi ai.

Kujtojmë se Rita Ora në një deklaratë ka thënë se flamuri serb i ishte dhënë nga një fans i ri i saj dhe ajo u shpreh se kishte menduar që flamuri kishte qenë i Hungarisë.

Statusi i plotë:

Lajme të ngjashme