Policia: Hiqen të gjitha barrikadat në veri - NACIONALE

Policia: Hiqen të gjitha barrikadat në veri

2 javë më parë

nga Muharrem Kafexhiu

Janë larguar tashmë të gjitha barrikadat në veri të Kosovës.

Këtë e ka konfirmuar Zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e veriut, Branisllav Radoviq.

Radoviq, në një prononcim për Radion Evropa e Lirë ka thënë se janë larguar të gjitha barrikadat që kanë qenë të vendosura në pjesën veriore të vendit.

Kujtojmë se gjatë paraqitjes për media bashkë me ministrin e punëve të brendshme, kryeministri Kurti kishte deklaruar se do të llogaritet heqja e barrikadave në atë moment kur do të hiqen të gjitha, pra edhe ajo e fundit.

Tutje ai shtoi se pikërisht atëherë do të shtyhet zbatimi i vendimit të reciprocitetit për targa dhe letërnjoftimet e përkohshme.

Lajme të ngjashme