Pamje: Një zjarr i madh shpërthen në një rrokaqiell në Kinë - NACIONALE

Pamje: Një zjarr i madh shpërthen në një rrokaqiell në Kinë

2 javë më parë

nga NACIONALE

Një zjarr masiv ka përfshirë një rrokaqiell në qytetin kinez, Changsha, raportojnë mediet shtetërore.

Në pamjet e publikuara në rrjete sociale shihet flakë e madhe në ndërtesën 42-katëshe përderisa punëtorët e zyrave nguten që të ikin nga ndërtesa.

Autoritetet thanë se zjarri është fikur dhe se ende nuk është raportuar për viktima. Ende nuk është e qartë se çfarë e shkaktoi zjarrin e madh.

Lajme të ngjashme