Rrëzohet një avion ushtarak në Rusi, ka të vdekur - NACIONALE

Rrëzohet një avion ushtarak në Rusi, ka të vdekur

1 muaj më parë

nga NACIONALE

Një aeroplan transporti ushtarak Ilyushin Il-76 u rrëzua dhe mori flakë gjatë një uljeje pranë qytetit perëndimor rus të Ryazan të premten, duke vrarë katër nga nëntë anëtarët e ekuipazhit, njoftoi agjencia ruse e lajmeve RIA, duke cituar autoritetet lokale.

Pesë persona u shtruan në spital për lëndime, tha RIA.

Agjencia e lajmeve Interfax citoi veçmas Ministrinë ruse të Mbrojtjes, e cila tha se motori i avionit kishte dështuar gjatë një fluturimi provë.

Ministria nuk dha detaje të mëtejshme mbi vdekjen e anëtarëve të ekuipazhit. /Nacionale/

Lajme të ngjashme