2 javë më parë

Ante Budimir humbi një penallti në minutat shtesë për Osasunën, kur skuadra e tij po humbiste 1:0 nga Valencia në kuadër të La Ligës, por ekzekutimi i tij la shumë për të dëshiruar.

Sulmuesi kroat pati mundësinë për të barazuar dhe për të siguruar një pikë për Osasuna pasi klubi fitoi një penallti në minutën e fundit kundër Valencias, por lojtari e shpërdoroi rastin me një përpjekje katastrofike. Ai filloi një vrapim të ngadalësuar, por më pas u pengua në tokë dhe përfundimisht bëri një gjuajtje të dobët që e pa topin të shkonte drejt e në duart e portierit Giorgi Mamardashvili.

Goli mund ta kishte ndihmuar Budimirin të barazonte numrin e Artem Dovbyk të Gironas, i cili aktualisht kryeson garën e Këpucës së Artë me 16 gola në emër të tij. Kjo është gjithashtu hera e parë në tetë tentativa që sulmuesi humbet një penallti në La Liga, sipas Opta.