Pamje: Portugali spektakolare, me dy gola të shpejtë rikthen epërsinë ndaj Ganës - NACIONALE

Pamje: Portugali spektakolare, me dy gola të shpejtë rikthen epërsinë ndaj Ganës

1 javë më parë

nga NACIONALE

Portugalia ka reaguar mjaft shpejt pas barazimit të rezultatit nga Gana, duke gjetur dy gola brenda një harku të shkurtër kohor për epërsinë 3:1.

Fillimisht ishte Felix ai që në minutën e 78-të pranoi një top të mirë nga Fernandes dhe para portës u tregua gjakftohtë, duke shënuar për 2:1.

Vetëm dy minuta më vonë në skenë doli ylli i Milanit, Leao, i cili finalizoi me gol asistin e dytë në ndeshje që regjistroi Fernandes.

Lajme të ngjashme