Pamje: Maroku përpara, Sabiri i shënon gol të mrekullueshëm Belgjikës - NACIONALE

Pamje: Maroku përpara, Sabiri i shënon gol të mrekullueshëm Belgjikës

2 muaj më parë

nga Vivianit Gërguri

Maroku ka kaluar në epërsi ndaj Belgjikës, kur kanë mbetur më pak se 20 minuta lojë, nga një gol thjesht i mrekullueshëm nga Sabiri.

Mesfushori i Sampdorias, Abdelhamid Sabiri, u inkuadrua në lojë vetëm disa minuta më herët dhe nga një gjuajtje e lirë mrekullisht mposhti Courtois, që është një nga portierët më të mirë në botë.

Lajme të ngjashme