Anthony Joshua beson se lufta mes tij e Tyson Furyt do të ndodhë - NACIONALE

Anthony Joshua beson se lufta mes tij e Tyson Furyt do të ndodhë

1 muaj më parë

nga NACIONALE

Anthony Joshua beson se një përballje britanike në peshat e rënda do të ndodhë me siç e quan ai ‘partnerin e kërcimit’ Tyson Furyn, dhe ky besim vjen pasi Joshua thotë se mund të bëjnë biznes të mirë së bashku.

Kampioni i WBC-së Fury dhe ish-kampioni Joshua ishin në diskutime për një përballje në dhjetor, por bisedimet u ndërprenë përpara se Fury të nënshkruante për të luftuar me Derek Chisoran ​​për herë të tretë.

Pasi ra dakord për meçin kundër Chisoras, Fury tha se Joshua kishte humbur shansin e tij për një super-luftë mes dyshes, duke këmbëngulur se "nuk do të ketë kurrë një luftë mes meje dhe tij".

Joshua, i cili ka qenë duke marrë shumë deklarata nga Fury në rrjetet sociale vitet e fundit, nuk duket të jetë i bindur nga fjalët e rivalit të tij.

Tyson Fury 'is just another heavyweight', says Anthony Joshua | DAZN News UK

"Unë supozohej të isha në ring më 3 dhjetor," i tha Joshua Dazn. “Ajo ishte data, por padyshim që nuk po ndodh.

"Unë kam një ekip të mrekullueshëm. Unë jam dikush që më pëlqen të bëjë biznes, besoj në të bërit biznes të mirë dhe kontrata të mira. Por unë kam një ekip të mirë dhe duhet t'i lë disa gjëra atyre.

"Të gjitha ato gjëra të tjera, përfshirë rrjetet sociale, kërkojnë mjaft kohë. Ka një të mirë dhe një të keqe në rrjete sociale, si në çdo gjë tjetër në jetë, kështu që nuk është e bezdisshme, por duhet ta luani lojën gjithashtu.

Joshua confident Fury fight will happen

"Partneri im i kërcimit [Fury], i fundit që duhej të luftoja, ai është një partner i mirë kërcimi. Ai trajton gjërat në rrjetet sociale. Mendoj se do të bënim biznes të mirë prapa skenave.

“Meçi do të ndodhë."

Joshua tha gjithashtu se ai nuk i merr personalisht deklaratat e Furyt, ndonjëherë kritike në rrjetet sociale, duke këmbëngulur se qasjet e tyre të ndryshme ndaj promovimit janë vetëm rezultat i kulturave të tyre.

"Nuk është asgjë personale," tha Joshua. “Por nga kultura ime, ne nuk merremi me gjëra të tilla, ne jemi pak më të ulët dhe thjesht mbajmë biznesin tonë.

Anthony Joshua is showing 'serious intentions' ahead of Oleksandr Usyk rematch, says Johnny Nelson | Boxing News | Sky Sports

“Ajo që përpiqem të bëj është të tregtoj veten me këto marka të mrekullueshme me të cilat kam punuar dhe kam privilegjin të jem ambasador.

“Ndjehem sikur flas mjaftueshëm përmes shumë markave që përfaqësoj, kështu që kur vjen puna për të fshirë gojën time, ndihem sikur nuk kam nevojë ta bëj.

"Ndjehem sikur jam atje jashtë, por nuk jam atje thjesht duke mos respektuar njerëzit në industrinë time, sepse duhet të vlerësoj dhe respektoj industrinë time. Kështu i trajtoj gjërat, duke sjellë një lloj klase në industri", përfundoi Joshua.

Lajme të ngjashme