Koci publikon mesazhe tmerruese kërcënuese që i erdhën Zana Avdiut: "Kam me t'çu bashkë me Hamiden" - NACIONALE

Koci publikon mesazhe tmerruese kërcënuese që i erdhën Zana Avdiut: "Kam me t'çu bashkë me Hamiden"

5 muaj më parë

nga NACIONALE

Avokati Arianit Koci ka publikuar një koment tmerrues e të papranueshëm ndaj aktivistes Zana Avdiu në rrjetet sociale.

Kam me t’çu bashkë me Hamiden natanë,” – thotë njëri mesazh të cilin e ka publikuar z. Koci.

Hamide Magashi është gruaja shtatzënë që u vra në oborrin e QKUK-së nga burri i saj, i cili më pas vrau edhe veten.

“Ka edhe kërcënime tjera të rënda – me dhjetëra sosh, ku përdoret edhe gjuha eksplicite. Gjuhë e fëlliqtë.” – komenton z. Koci.

Ai ka thënë se tash “po shkojmë në Polici për t’i denoncuar të gjitha kërcënimet”. Nuk dihet nëse do të denoncohet mes tyre edhe babai i Granit Xhakës, Ragipi.

Nacionale fton të gjithë lexuesit minorenë që të mos lexojnë reagimin e z. Koci dhe sidomos jo kërcënimet e publikuara prej tij.

Statusi i plotë dhe pa ndërhyrje:

Lajme të ngjashme