E çuditshme: Prokuroria nuk i përfshiu dy vepra penale të akuzuarit për vrasjen e Eronës - NACIONALE

E çuditshme: Prokuroria nuk i përfshiu dy vepra penale të akuzuarit për vrasjen e Eronës

1 muaj më parë

nga NACIONALE

RTV Dukagjini raporton se Prokuroria Themelore e Ferizajt nuk ia ka përfshirë dy vepra penale Valon Aliun në lëndën e tij, i cili akuzohet për vrasjen e 21-vjeçares, Erona Cokli.

Në raportim theksohet se dy vepra të mundshme penale, prokuroria nuk i përfshië: vrasjen në tentativë të vëllait të Eronës dhe armëmbajtje pa leje.

Për këtë çështje, prokuroria nuk ka kthyer përgjigje.

Aliu akuzohet për vrasje të rëndë.

Lajme të ngjashme