“Zbutja” e Speciales ndaj Gucatit e Haradinajt: A duhet të gëzohen Hashim Thaçi dhe të tjerët? - NACIONALE

“Zbutja” e Speciales ndaj Gucatit e Haradinajt: A duhet të gëzohen Hashim Thaçi dhe të tjerët?

1 muaj më parë

nga NACIONALE

Sot gjatë së enjtes në Hagë ka ndodhur një gjë e re. Ndodhia e sotme, ndoshta për dikë e befasishme, është se Dhomat e Specializuara e uli dënimin për 3 muaj ndaj Hysni Gucatit dhe Nasim Haradinajt, dy ish-liderëve të OVL të UÇK-së.

“Dënimi për Gucatin e Haradinajn të ulet për secilin të ulet nga 3 muaj”, tha kryetarja e trupit gjykues, Michele Picard.

Në një bisedë në Podcast, gazetarët Mirlind Behluli dhe Arbër Ramadani diskutojnë mbi atë se çfarë ndodhi sot gjatë seancës. Si duhet të lexohet dhe çfarë tregon kjo ngjarje e re në Gjykatën Speciale? Çfarë paralajmëron për rastin ndaj Hashim Thaçit dhe të tjerëve ky vendim i Apelit të Gjykatës Speciale?

Dëgjone të plotë bisedën.

Lajme të ngjashme