"Me keqardhje them se Borelli..." fjalimi i Kurtit pas takimit me Vuçiqin - NACIONALE

"Me keqardhje them se Borelli..." fjalimi i Kurtit pas takimit me Vuçiqin

1 javë më parë

nga NACIONALE

Kryeministri Albin Kurti ka dalë para mediave pas takimit 4 orësh me kryeministrin serb Aleksandar Vuçiq për të folur rreth dështimit të një marrëveshje mes palëve. Por ai ka pasur kritika të ashpëra për Përfaqësuesin e Lartë të Bashkimit Evropian Josep Borell.

“Me keqardhje mund të them që, përfqësuesi lartë Borrell hoqi dorë nga ky afati marsi 2023 dhe nga propozimi i BE-së për normalizim të marrëdhënieve”, tha Kurti. Por se çka tha krejt, dëgjojeni të plotë:

Lajme të ngjashme