Ep.4 Çka u fol sot në Kosovë dhe si raportoi Nacionale - NACIONALE

Ep.4 Çka u fol sot në Kosovë dhe si raportoi Nacionale

1 muaj më parë

nga Anita Nikaj

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, duket se nuk është aq i informuar në lidhje me prezantimin e draft-statutit të Asociacionit dhe as me ekipin menaxhues. Së fundi, ai u shpreh në lidhje me këtë çështje.

‘’Arben Ahmetaj eshte nje politikane me karriere te gjate ne Shqiperi, ish-deputet, ish-zv/minister, disa here ish-minister, e se fundmi edhe zv/kryeminister ne Qeverine e Edi Rames. Nje njeri me peshe shume te madhe, perkrah Edi Rames, ne kampin socialist ne Shqiperi. Tashti, Ahmetaj eshte shkarkuar, ndodhet neper hetime te ndryshme, si i dyshuar per afera korruptive’’- tha Mirena në rrjetin social ‘’Facebook’’.

“LVV duhet ta kuptojë se mediet nuk i frikëson. As i fut nën kontroll. Ka tri arsye: e para, mediet janë biznese private, nuk varen nga reklamat e saj, e dyta, janë krijuar gjenerata gazetarësh/esh që nuk nënshtrohen, e treta, sponsori i pavarësisë së Kosovës, e sponsorizon edhe gazetarinë e pavarur. Në kohën tonë politikanët duhet të frikësohen nga mediet e gazetarët, jo mediet e gazetarët nga politikanët. Siç thuhet: ”i ka dekë nana kësaj pune.” – ka shkruar Krasniqi në Facebook.

‘’Gjatës ditës në Strasburg, Këshilli i Evropës pranon aplikimin e Kosovës për anëtarësim në këtë organizatë që në thelb e ka demokracinë dhe të drejtat e njeriut. Në mbrëmje në Prishtinë në studio televizive qytetarëve iu flitet se si zgjedhjet ishin dështim dhe improvizim i demokracisë.’’- ka deklaruar Tinka Kurti.

Listen to "Si raportoi gazeta Nacionale për ngjarjet ditore sot në Kosovë dhe botë EP 4" on Spreaker.

Lajme të ngjashme