5 regjisorët që duhet t'ua shikoni së paku një film - NACIONALE

5 regjisorët që duhet t'ua shikoni së paku një film

1 vit më parë

nga NACIONALE

Në episodin e fundit të Dua Lipa: At Your Service – do të botohet nesër, të premten, më 2 dhjetor – regjisori spanjoll me famë botërore Pedro Almodóvar flet për disa nga regjisorët që e frymëzojnë sot dhe se pse duhet gjithsesi tua shikoni së paku një film.

  1. Claire Denis – Më pëlqejnë filmat e kësaj regjisoreje franceze.
  2. Hirokazu Kore-eda – Më pëlqeu në veçanti filmi i tij Shoplifters (2018), që fitoi çmim kryesor në festivalin e Kanës.
  3. Bong Joon-ho – Mezi pres të shikoj filmin e tij të radhës pas Parasite.
  4. Park Chan-wook – është regjisor koreanojugor dhe filmi i tij i ri titullohet, Decision To Leave.
  5. Vëllezërit Coen – edhe pse nuk bashkëpunojnë më.

Lajme të ngjashme