Moti sot me vranësira dhe reshje shiu - NACIONALE

Moti sot me vranësira dhe reshje shiu

1 vit më parë

nga NACIONALE

Në Kosovë sot pas mjegullës së mëngjesit dhe pjesërisht me vranësira, do të mbretërojë mot më i ngrohtë dhe në shumicën e zonave i thatë, me reshje të kohëpaskohshme të shiut.

Do të fryjë erë e dobët me drejtime të ndryshme, e cila në mbrëmje dhe gjatë natës do të kthehet nga juglindja.

Temperatura më e ulët do të jetë nga 12 deri në 16, më e larta nga 23 deri në 26 gradë.

Kushtet e motit do të jenë të favorshme për shumicën e personave të sëmurë kronikë dhe të ndjeshëm,por këshillohet kujdes për pacientët me sëmundje të zemrës.

Lajme të ngjashme