Bërnabiq: Vuçiq ka presion si asnjëherë më parë, po i kërkohet normalizimi i marrëdhënieve me Kosovën - NACIONALE

Bërnabiq: Vuçiq ka presion si asnjëherë më parë, po i kërkohet normalizimi i marrëdhënieve me Kosovën

6 ditë më parë

nga NACIONALE

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq ka bërë thirrje për përkrahje të presidentit serb Vuçiq në fjalimin e tij në Asamblenë e Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara.

Ajo ka thënë se asnjëherë nuk ka pasur presion më të madh ndaj Vuçiq dhe Serbisë për arritjen e një marrëveshje përfundimare për normalizimin e marrëdhënieve me Kosovën.

“Presionet për ne, që është politikë e Aleksandër Vuçiqit, mund të jenë vetëm kundërproduktive dhe sa më shumë të na bëni presion, aq më shumë mund të na pengojë”, ka thënë Bërnabiq në TV Pink.

Lajme të ngjashme