Avokati kosovar: Mos pritni mrekulli - S'ka asnjë lajm as për rastin e Marigonës - NACIONALE

Avokati kosovar: Mos pritni mrekulli - S'ka asnjë lajm as për rastin e Marigonës

4 javë më parë

nga Muharrem Kafexhiu

Avokati kosovar, Vigan Qorolli ka thënë që nuk duhet pritur mrekulli prej gjyqësorit nga rasti i sotëm ku u dhunua një 11-vjeçare.

Përmes një postimi në rrjetin social "Facebook", Qorolli kujtoi se tashmë është bërë 1 vjet prej vrasjes së Marigonës dhe nuk është ndërmarrë asgjë në atë drejtim.

"Gjyqtarët e prokurorët kanë mandat përjetë, nuk merakosen, as nuk preken. Thjesht marrin rrogë. E bëjnë kabull, e i fusin veshtë në lesh. Jo rastesisht, Bashkimi Evropian e quan gjyqësorin e Kosovës “të paaftë”. Thjesht, i tillë është.", shkroi ndër të tjerash ai.

Më poshtë edhe postimi i plotë:

Lajme të ngjashme