Sulm me thikë në Gjermani, të paktën dy të vrarë, policia qëlloi sulmuesin - NACIONALE

Sulm me thikë në Gjermani, të paktën dy të vrarë, policia qëlloi sulmuesin

5 muaj më parë

nga Lirim Krasniqi

Të paktën dy persona janë vrarë dhe një është plagosur rëndë në një sulm me thikë në qytetin perëndimor gjerman të Ludwigshafen, tha një zëdhënës i policisë së shtetit Rheinland-Pfalz.

Policia e qëlloi sulmuesin dhe e plagosi, kështu që më pas policët e arrestuan, raporton Deutsche Welle. Motivet pas sulmit janë të panjohura dhe një hetim i gjerë aktualisht është duke u zhvilluar, tha një zëdhënës i policisë.

"Autori është arrestuar. Jemi në vendngjarje. Nuk ka asnjë rrezik. Ju lutemi - shmangni zonën për të mos ndërhyrë në hetim", tha policia.

Policia ka rrethuar zonën ku ndodhi sulmi brutal. /Nacionale/

Lajme të ngjashme