Raportojnë mediat rumune: Ermal Krasniqi largohet nga Cluji, por s’ndryshon kampionat - NACIONALE

Raportojnë mediat rumune: Ermal Krasniqi largohet nga Cluji, por s’ndryshon kampionat

4 muaj më parë

nga NACIONALE

Sulmuesi Ermal Krasniqi pritet të largohet nga CFR Cluj në afatin dimëror, për t’iu bashkuar rivalit FCSB.

Drejtori Gigi Becali është duke u përgatitur për ta përforcuar skuadrën në afatin dimëror dhe haptas e ka pranuar se e pëlqejnë yllin kosovar.

Zyrtari i FCSB Stoica ka treguar se klubi e pëlqen shumë Krasniqin, pavarësisht që nuk është më titullar i padiskutueshëm te Cluji.

Janë drejtorët që absolutisht e duan lojtarin. Çfarë mund të them? Krasniqi është opsion interesant për të gjithë. E kuptoj që ka pasur bisedime për një marrëveshje 4 milionëshe për të te Lazio”.

Në sezonin e parë të Cluj ishte shumë i mirë, por pastaj sistemi ndryshoi. Krasniqi duket se nuk ka shpejtësi, por me top në këmbë është shumë i mirë”, tha ai për “Orange Sport”.

Krasniqi këtë edicion ende s’e ka gjetur rrugën drejtë rrjetës, derisa në 37 paraqitje ka realizuar pesë gola dhe dhuruar tre asistime vendimtare.

Lajme të ngjashme