Pamje: Swiderski shënon, Polonia në epërsi ndaj Shqipërisë - NACIONALE

Pamje: Swiderski shënon, Polonia në epërsi ndaj Shqipërisë

2 muaj më parë

nga Vivianit Gërguri

Polonia ka arritur të shënojë për golin e epërsisë ndaj Shqipërisë, kur kanë mbetur edhe pak minuta deri në përfundim të pjesës së parë, në ndeshjen e vlefshme për kualifikimet Euro 2024.

Zhvillohej minuta e 41-të kur Kaminski goditi nga distanca shtyllën dhe nga topi i kthyer Karol Swiderski shënoi për 1:0, fal edhe mosveprimit të shpejtë nga Kombëtarja e Shqipërisë për të pastruar rrezikun.VIDEO

Kjo ndeshje për kuqezinjtë është e para në këtë cikël kualifikues dhe e para për trajnerin e ri Sylvinho.

Lajme të ngjashme