‘Kthehen’ netët evropiane, sot zhvillohen tetë ndeshje në Ligën e Kampionëve - NACIONALE

‘Kthehen’ netët evropiane, sot zhvillohen tetë ndeshje në Ligën e Kampionëve

1 javë më parë

nga NACIONALE

Gara më e fortë e futbollit për klube fillon sot. Liga e Kampionëve rikthehet në ekranet tona me sezonin 2023/24, ku në mbrëmjen e sotshme janë të planifikuara tetë ndeshje.

Newcastle United do të luajë pas 25 viteve ndeshjen e parë në Ligën e Kampionëve, pas një sezoni të suksesshëm vitin e kaluar në Premierligë. ‘Laraskat’ luajnë si mysafirë ndaj Milanit me fillim nga ora 18:45.

UCL 23-24: AC Milan vs Newcastle United: Predicted lineup, injury news, head-to-head, telecast

Ndeshja tjetër në këtë orar do të jetë mes Young Boys – Leipzig, ndërsa gjashtë të tjera në orarin tradicional 21:00.

Padyshim ndeshja kryesore e këtij orari do të jetë mes Paris Saint-Germain dhe Borussia Dortmund, me të dy skuadrat që nuk kanë pasur edhe aq fillim të mirë të sezonit në ligat përkatëse.

UCL 23-24: PSG vs Borussia Dortmund: Predicted lineup, injury news, head-to-head, telecast

Kampioni në fuqi, Manchester City, gjithashtu do ta zhvillojë ndeshjen e parë sot, në rrugën për ta mbrojtur titullin kampion, ku do ta presë Red Star Belgrade në Etihad Stadium.

Përballje tjetër interesante pritet të jetë ajo mes Lazios e Atletico Madridit në kuadër të grupit E, ndërsa ndeshja tjetër e këtij grupi është mes Feyenoord e Celtic.

Kampioni i Spanjës, Barcelona, do të takohet me skuadrën e Arbnor Mujës, Royal Antwerp, kurse ndeshja tjetër e grupit H zhvillohet mes Shakhtar Donetsk e Portos.

Lajme të ngjashme