Granit Xhaka ende i shikon ndeshjet e Arsenalit, u dërgon mesazh Topçinjve në garën për titull në Premierligë - NACIONALE

Granit Xhaka ende i shikon ndeshjet e Arsenalit, u dërgon mesazh Topçinjve në garën për titull në Premierligë

1 muaj më parë

nga NACIONALE

Ish-mesfushori i Arsenalit, Granit Xhaka, u ka dërguar mesazh frymëzues Topçinjve, teksa këta të fundit janë në fazën e fundit të kampionatit dhe ende kanë shanse për ta fituar Premierligën.

Gjatë gjithë sezonit, Arsenali ka qenë i përfshirë në një betejë të ngushtë për titullin e Premierligës kundër Liverpool dhe Manchester City dhe teksa po hyjmë në pesë ndeshjet e fundit të sezonit intrigues, ish-kapiteni i Topçinjve i ka dërguar një mesazh skuadrës së re të Arsenalit.

Mikel Arteta Arsenal 2023-24

Duke folur për mediat, Xhaka përmes The Mirror, tha: "Kjo është pjesë e lojës, mendoj se ishin 10 ose 11 ndeshje pa humbje. Kur humb një ndeshje, nuk do të thotë se ke humbur gjithçka tashmë. Kanë mbetur edhe gjashtë ndeshje në Premierligë dhe ka ende një shans të madh për të fituar titullin atje. I uroj atyre të gjitha më të mirat me siguri sepse jam ende në kontakt me stafin dhe lojtarët dhe gjithashtu ende po i shikoj ndeshjet. A mund ta fitojë Arsenali titullin? Shpresoj që kështu sepse ekipi, stafi dhe klubi i futbollit gjithashtu meritojnë të fitojnë trofe. Ata janë shumë afër edhe këtë vit si vitin e kaluar, por futbolli ka të bëjë me detaje të vogla. Shpresoj që ata mund ta fitojnë."

Xabi-Alonso-Leverkusen

Xhaka bëri lëvizjen e tij te Bayer Leverkusen verën e kaluar për 21.4 milionë funte (26.5 milion dollarë) pas humbjes së titullit të Topçinjve nga Manchester City, pasi kishin udhëhequr ligën për pjesën më të madhe të sezonit. Këtë sezon, ai fitoi Bundesligën të pamposhtur me Bayer Leverkusen pasi ata mundën Bayern Munich në titull për herë të parë që nga sezoni 2012/13.

Topçinjtë do të përballen me Wolves në Premierligë të shtunën, më 20 prill, pasi ata kërkojnë të zvogëlojnë diferencën midis tyre dhe Manchester Cityt, i cili ka dy pikë në krye të renditjes.

Lajme të ngjashme