Formacionet zyrtare: AC Milan – Newcastle United - NACIONALE

Formacionet zyrtare: AC Milan – Newcastle United

1 javë më parë

nga NACIONALE

AC Milan është nikoqir i Newcastle Unitedit, në kryederbin e xhiros së parë të fazës grupore në Ligën e Kampionëve.

“Rossonerët” nuk janë në formën më të mirë të mundshme sidomos pas asaj humbje të thellë nga rivali lokal Inter, andaj do të synojnë rikthimin në rezultate pozitive.

Në anën tjetër, as Newcastle nuk e ka nisur këtë vit si sezonin e kaluar por do ta zhvillojnë përballjen e parë pas plot 20 viteve.

Formacionet zyrtare:

AC Milan: Maignan; Calabria, Tomori, Thiaw, Hernandez; Loftus-Cheek, Krunic, Pobega; Chukweze, Giroud, Leao.

Newcastle Utd: Pope; Trippier, Schar, Botman, Burn; Guimares, Longstaff, Tonali; Murphy, Gordon, Isak.

Derbi zhvillohet në “San Siro” dhe nis me fillim nga ora 20:45.

Lajme të ngjashme