Zeka me pretendime për Kurtin: Ka fakte që i mori 100 mijë euro para të gatshme në Gjermani - NACIONALE

Zeka me pretendime për Kurtin: Ka fakte që i mori 100 mijë euro para të gatshme në Gjermani

2 muaj më parë

nga NACIONALE

Gazetari Milaim Zeka, ka bërë akuzua ndaj Qqeverisë dhe kryeministrit, Albin Kurti, duke thënë se ekzkutivi është i përfshirë në dallavere dhe korrupsion.

Zeka pretendon që Kurti ka pranuar mbi 100 mijë euro para të gatshme, ndërsa një zyrtare e lartë e Vetëvendosjes, i ka kërkuar 18 milionë euro një firme nga Zvicra e cila do të investonte 52 milionë në Kosovë.

Ka fakte kunder Albinit qe madje e qojne deri edhe para drejtesise, duke fillu nga pranimi kesh i mbi 100-mi eurove ne Frankfurt, deri te tenderat njeburimor. Ka fakte te mjaftueshme per Albinin dhe ministrate e tije se si kane dhane leje ne shkembim te ryshfetit, e deri tek kerkesa e nje zyrtareje te larte te VV-se qe i ka kerkuar nje firme zvicerane 18 milion per nje investim 52 milionesh.”, pretendon Zeka në shkrimin e tij në Facebook.

Shkrimi i tij i plotë:

Pagat do te ekzekutohen

Albini po i kercenon punetoret e arsimit, vetem me i frigesu ata te te sektoreve tjere, duke u thene: Guxoni here tjeter. Ua ndale buken e gojes.

Me opoziten po mirret ne menyre te felliqte, ama mire po ua bene. Opozita ka 1 milion fakte per hajni, po nuk i publikon, sepse mendojne se retorika kunder dialogut e dobeson Albinin.

Ka fakte kunder Albinit qe madje e qojne deri edhe para drejtesise, duke fillu nga pranimi kesh i mbi 100-mi eurove ne Frankfurt, deri te tenderat njeburimor.

Ka fakte te mjaftueshme per Albinin dhe ministrate e tije se si kane dhane leje ne shkembim te ryshfetit, e deri tek kerkesa e nje zyrtareje te larte te VV-se qe i ka kerkuar nje firme zvicerane 18 milion per nje investim 52 milionesh.

Veprimet e Albinit te qojne ne nje perfundim se ky njeri manipulues, abuzues dhe arrogat, po lufton per vetrrezim, vetlargim!

Lajme të ngjashme