Uk Lushi: Dorëheqja e Smith tregon sa joserioze është Gjykata Speciale - NACIONALE

Uk Lushi: Dorëheqja e Smith tregon sa joserioze është Gjykata Speciale

2 muaj më parë

nga NACIONALE

Opinionisti Uk Lushi, ka reaguar pas dorëheqjes së Prokurorit Jack Smith nga Gjykata Speciale në Hagë.

Sipas Lushit, dorëheqja e Smith tregon joserozitetin e kësaj Gjykatës, duke thënë se kjo mund të vonojë fillimin e procesit ndaj ish-krerëve të UÇK-së, që ndodhën në Hagë.

Dorëheqja e Prokurorit Jack Smith nga Dhomat e Specializuara tregon sa joserioze është Gjykata Speciale. Largimi i tij ka mundësi që vetëm do të vonojë fillimin e procesit. Shteti i Kosovës duhet të lëvizë dhe të mos lejojë vonesa dhe shkelje shtesë të të drejtave të qytetarëve që janë në Hagë”, ka shkruar ai.

Lajme të ngjashme