“Në sy të Amerikës Kosova është çliru, pavarësu, ndërtu e zhvillu”: Çitaku reagon pas fjalëve të Kurtit - NACIONALE

“Në sy të Amerikës Kosova është çliru, pavarësu, ndërtu e zhvillu”: Çitaku reagon pas fjalëve të Kurtit

3 javë më parë

nga NACIONALE

Nënkryetarja e Partisë Demokratike të Kosovës, Vlora Çitaku, ka reaguar ndaj deklarimeve të Kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti se Shtetet e Bashkuara të Amerikës “nuk duhet të presin që ta shohë Beogradin me sy të tyre”.

Reagimi i Çitakut:

Po, Albin, Amerika nuk e sheh Serbinë me sytë e tu. E kuptueshme kjo.

Po me sytë e tu nuk e sheh as Kosovën.

Se në sytë e tu, Kosova është shkatërru qe dy dekada.

Në sytë e Amerikës, Kosova është çliru, pavarësu, zhvillilu, ndërtu.

Nihilist, cinik. Kaq je, dhe ke me mbetë pa asnjë rezultat.

Lajme të ngjashme