Bie nga shtylla elektrike derisa ishte duke punuar, vdes punëtori në Pejë - NACIONALE

Bie nga shtylla elektrike derisa ishte duke punuar, vdes punëtori në Pejë

1 muaj më parë

nga NACIONALE

Një punëtor në Pejë ka vdekur një punëtor derisa ishte duke punuar në shtyllë elektrike.

Lajmin për Nacionale e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë për Rajonin e Pejës, Fadil Gashi, i cili ka thënë se aktualisht nuk janë në dijeni se çfarë moshe ishte viktima.

Ai ka thënë se mjeku e ka konstatuar vdekjen e tij.

Punëtori ishte duke punuar në shtyllën elektrike dhe ka rënë në tokë. Akoma nuk kemi informatë se a ka qenë në kontakt me energjinë që është rrëzuar apo jo, por mjeku e ka konstatuar vdekjen e tij”, ka thënë Gashi për Nacionale.

Lajme të ngjashme