Ulet çmimi i derivateve – ja sa do të kushtojnë nafta e benzina në 24 orët e ardhshme - NACIONALE

Ulet çmimi i derivateve – ja sa do të kushtojnë nafta e benzina në 24 orët e ardhshme

2 javë më parë

nga NACIONALE

Ministria e Tregtisë dhe Industrisë ka vazhduar me përcaktimin e çmimeve tavan të derivateve.

Për dallim nga dje, nafta e benzina janë liruar për nga një 1 cent.

Çmimi maksimal i lejuar për shitjen e naftës është 1 euro e 67 cent, i benzinës 1 euro e 34 cent, derisa i gazit 76 cent.

Çmimet hyjnë në fuqi nga ora 10:00 dhe janë valide në 24 orët e ardhshme.

Lajme të ngjashme