Tërmet i fuqishëm në Meksikë me magnitudë 7.4, u lëshua paralajmërimi për cunami - NACIONALE

Tërmet i fuqishëm në Meksikë me magnitudë 7.4, u lëshua paralajmërimi për cunami

1 vit më parë

nga Lirim Krasniqi

Një tërmet i fortë goditi Meksikën.

Sipas sizmologëve meksikanë, magnituda është 7.4 ballë.

Është lëshuar një paralajmërim për cunami.

Tërmeti goditi brigjet e La Placita de Morelos në Meksikën perëndimore, njoftoi Shërbimi Gjeologjik i SHBA-së. Ata thonë se tërmeti ndodhi 46 kilometra në juglindje të qytetit të La Placita de Morelos në shtetin e Michoacan dhe ishte në një thellësi prej 10 km.

Sipas sizmologëve amerikanë, magnituda është 7.5 ballë.

Lajme të ngjashme