Ramadani: Kurti ofendoi rëndë qytetarët kur i quajti analfabetë, rekord i zi në ofendim - NACIONALE

Ramadani: Kurti ofendoi rëndë qytetarët kur i quajti analfabetë, rekord i zi në ofendim

3 javë më parë

nga NACIONALE

Analisti Shkodran Ramadani ka komentuar deklaratën e kryeminsitrit Albin Kurti, i cili tha se 3/4 e nxënësve janë analfabetë.

Ramadani ka shkruar se një ofendim të tillë nuk e ka bërë asnjë kryeministër në Kosovë.

“Megjithatë, ky ofendim është një rekord i ri dhe i zi. Si duket, në këtë qeveri sundon vetëm një rregull: sa më i lartë posti, aq më i egër ofendimi.”, ka shkruar ndër të tjera Ramadani.

Lajme të ngjashme