Osmani në takimin e organizuar nga Borrell: Potencova përkushtimin e Kosovës për paqe e stabilitet - NACIONALE

Osmani në takimin e organizuar nga Borrell: Potencova përkushtimin e Kosovës për paqe e stabilitet

1 javë më parë

nga NACIONALE

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka shpërndarë në llogarinë e saj në Facebook një foto nga takimi i organizuar nga përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian, Josep Borrell, me krerët e shteteve të Ballkanit Perëndimor.

Osmani ka thënë se gjatë këtij takimi theksoi përkushtimin e Kosovës për paqe e stabilitet dhe për rrugën e saj euroatlantike.

Veç kësaj, Osmani bëri njoftoi të ketë kërkuar përmbyllje urgjente të çështjes së liberalizimit të vizave dhe mbështetje nga BE-ja për tejkalimin e krizës energjetike këtë dimër.

Postimi i plotë në Facebook:

Lajme të ngjashme