Policia arreston të fejuarin e 19-vjeçares që vdiq në Mitrovicë - NACIONALE

Policia arreston të fejuarin e 19-vjeçares që vdiq në Mitrovicë

3 javë më parë

nga NACIONALE

Policia e Kosovës ka arrestuar një person të premten lidhur me vdekjen e një gruaje një ditë më parë në fshatin Vinarc i Epërm në Mitrovicë.

Policia e ka cilësuar veprën si “shtytje në vetëvrasje dhe ndihma në vetëvrasje”.

I arrestuari ishte i fejuari i vajzës.

me rastin është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar (i fejuari i viktimës femër kosovare), pasi që i njëjti dyshohet se ka kryer veprën penale të lart-cekur. Me vendim të prokurorit i dyshuari dërgohet në mbajtje”, thuhet në raportin 24-orësh.

Lajme të ngjashme