Parashikimi i motit për sot - NACIONALE

Parashikimi i motit për sot

3 javë më parë

nga NACIONALE

Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës parashikon se sot mbi vendin tonë do të mbajë mot me diell ndërsa pasdite do të ketë vranësira të dendura të cilat në disa vende do të sjellin reshje shiu.

Sipas IHMK-së, temperaturat do të lëvizin nga 13 gradë Celsius ato minimale deri në 28 gradë Celsius ato maksimale.

Minimalet do të lëvizin ndërmjet 13-16 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 24-28 grade Celsius. Do të fryjë erë kryesisht nga veriperëndimi e lehtë dhe lokalisht e fortë”, njofton IHMK.

Lajme të ngjashme