Një grua ngacmohet seksualisht në Mitrovicë, lirohet i dyshuari - NACIONALE

Një grua ngacmohet seksualisht në Mitrovicë, lirohet i dyshuari

3 javë më parë

nga NACIONALE

Një rast i ngacmimit seksual është raportuar në Mitrovicë.

Megjithatë, i dyshuari pas intervistimit është liruar nga Policia.

Lajmi është bërë i ditur në raportin 24-orësh.

“Ankuesja femër kosovare ka informuar se derisa ka qenë në rrugë një person i panjohur nga vetura e ka ngacmuar seksualisht. Në lidhje me rastin janë shoqëruar i dyshuari dhe dëshmitari meshkuj kosovarë të cilët janë intervistuar lidhurme rastin, dhe me vendim të prokurorit janë liruar në procedurë të rregullt”, thuhet në raport.

Lajme të ngjashme