Lushi: Qeveria e Kosovës po tërhiqet në grackë shumë të rrezikshme në dialog me Serbinë - NACIONALE

Lushi: Qeveria e Kosovës po tërhiqet në grackë shumë të rrezikshme në dialog me Serbinë

2 javë më parë

nga NACIONALE

Ish-pjesëtari i Batalionit “Atlantiku” të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Uk Lushi, përmes një postimi në Facebook, ka thënë se qeveria janë duke u tërhequr në grackë shumë të rrezikshme në dialogun Kosovë-Serbi.

Lushi ka thënë se edhe në këmbim të njohjes shteti i Kosovës nuk mund të jep çfarë është duke u kërkuar nga ajo.

Sipas tij, në Nju Jork është duke u përgatitur takimi Vuçiq- Kurti.

Ai ka bërë thirrje të mos pranohet asgjë nga ky takim që e lë hapur përfundimin e Kosovës shtet dhe trajton Kosovën si territor për kontroll sigurie.

Postimi i plotë:

Lajme të ngjashme