Limaj viziton familjen e Kadri Veselit - NACIONALE

Limaj viziton familjen e Kadri Veselit

3 javë më parë

nga NACIONALE

Kryetari i Nismës Social-Demokrate, Fatmir Limaj së bashku me bashkëpunëtroë, ka vizituar sot familjen e ish kryekunvendarit, i cili po gjykohet në Hagë, Kadri Veseli.

Limaj tha se aty, diskutuan rreth besimit të madh, se figurat kyçe të UÇK-së do të kthehen triumfues nga procesi gjyqësor në Hagë.

“Sot me bashkëpunëtorë ishim për vizitë në Mitrovicë, në familjen e mikut dhe bashkëluftëtarit tim, Kadri Veseli, që për dy vite ai bashkë me shokët tanë, po vazhdon të mbahet në Hagë, në mbrojtje të luftës së lavdishme të ushtrisë sonë çlirimtare.

Me familjen e Kadriut, bashkëbiseduam rreth besimit tonë të madh, se figurat kyçe të UÇK-së, do të kthehen fitimtarë e triumfues.

Krenar me UÇK-në dhe luftën saj të drejt, të pastër e të lavdishme.” Thuhet në njoftimin e kësaj partie.

Postimi i plotë:

Lajme të ngjashme