Kurti në përvjetorin e sulmeve të 11 shtatorit: Populli i Kosovës qëndron pranë popullit amerikan - NACIONALE

Kurti në përvjetorin e sulmeve të 11 shtatorit: Populli i Kosovës qëndron pranë popullit amerikan

2 javë më parë

nga NACIONALE

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti së bashku me Presidenten Vjosa Osmani, kanë bërë homazhe përkujtimore te memoriali “Kosova kujton”, kushtuar viktimave të 11 shtatorit 2001, në ShBA.

Kurti tha se populli i Kosovës qëndron pranë popullit amerikan.

“Populli i Kosovës qëndron pranë popullit amerikan dhe SHBA e dëshmuan edhe pas 11 shtatorit se janë komb i njerëzve të lirë dhe të barabartë dhe se nuk bëjnë kompromis me vlerat e tyre”, tha ai.

Lajme të ngjashme