Rrufeja godet pajisjet, destabilizohet furnizimi me ujë në disa pjesë të kryeqytetit - NACIONALE

Rrufeja godet pajisjet, destabilizohet furnizimi me ujë në disa pjesë të kryeqytetit

1 vit më parë

nga Lirim Krasniqi

Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina”, ka njoftuar se si shkak i goditjes së rrufesë në pajisjet e energjisë elektrike në stacionin e pompave në Batllavë dhe reshjeve të rrëmbyeshme në disa zona është destabilizuar furnizimi me ujë në disa pjesë të kryeqytetit.

Sipas njoftimit, pa furnizim me ujë janë Kodra e Trimave në tërësi, rruga e ” Llapit”, rruga” Bajram Bahtiri” dhe zonat e tjera përreth.

“Ekipa e elektricistëve të KRU” Prishtina” është në vend ngjarje dhe po merren me sanimin e defektit të energjisë elektrike në SP Batllavë. Po besojmë që shpejt do e sanojnë defektin”, thuhet në komunikatë.

Lajme të ngjashme