Aksident i tmerrshëm në Holandë, disa të vdekur - NACIONALE

Aksident i tmerrshëm në Holandë, disa të vdekur

4 javë më parë

nga Lirim Krasniqi

Në një periferi të Roterdamit (Holandë), fqinjët thjesht donin të bënin një piknik dhe u bënë viktima të një aksidenti të tmerrshëm.

Pak pas orës 18:00 të së shtunës, një kamion po lëvizte mbi një digë në Nieuw-Beijerland kur ai doli papritur nga rruga në një kryqëzim. Nga një aksident i tmerrshëm, kamioni rrëshqiti në shpat dhe u përplas me disa njerëz që po bënin një festë në rrëzë të digës. Të paktën dy persona vdiqën, tha një zëdhënëse e policisë së Roterdamit. Disa banorë kanë pësuar lëndime.

Siç përshkruan një dëshmitar okular i portalit të lajmeve “AD”, janë plagosur edhe dy fëmijë. Ajo kishte në krahë të vegjlit e gjakosur.

Për të qenë në gjendje të përcaktojë numrin e saktë të viktimave, një kompani speciale duhet së pari të rikuperojë kamionin e shkatërruar, i cili vinte nga një kompani spanjolle kamionësh.

Dhjetë ambulanca dhe një helikopter u vendosën dhe disa viktima u dërguan në spital, njoftoi transmetuesi NOS. Shoferi i kamionit nuk ka pësuar lëndime dhe është dërguar në komisariat për t'u marrë në pyetje.

Policia po kërkon edhe një furgon të bardhë që mësohet se ka qenë i parkuar në kryqëzim.

Sipas mediave holandeze, festa e lagjes thuhet se është një ngjarje e përvitshme. /Nacionale/

Lajme të ngjashme