Uragani Ian shpërthen linjat e energjisë e nxjerrë pemët nga vendi - NACIONALE

Uragani Ian shpërthen linjat e energjisë e nxjerrë pemët nga vendi

2 muaj më parë

nga Miranda Shala

Një video dramatike e shpërndarë nga The Sun tregon momentin e shpërthimit të një linje elektrike në bregun juglindor të Floridës ndërsa shiu i rrëmbyeshëm godet komunitetin.

Ian është cilësuar një uragan jashtëzakonisht i rrezikshëm i kategorisë 4, njoftoi Qendra Kombëtare e Uraganeve të SHBA (NHC).

NHC tha se Ian po lëvizte rreth 130 kilometra në jugperëndim të Punta Gorda, Florida, me erëra të qëndrueshme prej 250 kilometrash në orë. Ian kaloi Kubën të martën dhe la të gjithë kombin ishull të Karaibeve pa energji dhe pritet të godasë bregun e Floridës këtë mbrëmje në jug të Gjirit Tampa.

Lajme të ngjashme