Apple prezanton iPhone 15 Pro dhe Pro Max - cilat janë veçoritë dhe sa kushtojnë? - NACIONALE

Apple prezanton iPhone 15 Pro dhe Pro Max - cilat janë veçoritë dhe sa kushtojnë?

2 javë më parë

nga NACIONALE

Gjiganti i teknologjisë Apple ka lansuar iPhone-in e ri me një kornizë titani dhe çip më të shpejtë që mundëson grafikë më të mirë për lojëra.

Në përgjigje të kërkesave të konsumatorëve për një eksperiencë të përdorimit më të mirë, iPhone 15 është projektuar me lëvizje të dizajnuara që përshtaten me mënyrën se si përdoruesit e mbajnë telefonin e tyre. Ky model është një përgjigje e fuqishme ndaj rënies globale të smartfonëve në tregun botëror.

Si Pro ashtu edhe modelet e tjera të iPhone 15 do të kenë një ekran më të ndritshëm dhe një kamerë 48 megapikselë, si dhe 100% kobalt të ricikluar në bateritë e tyre.

Apple tha se lidhja satelitore e iPhone 15 tani mund të përdoret për të thirrur ndihmën në rrugë.

Apple më tej njoftoi se kabllot e karikimit USB-C do të vijnë si në iPhone 15 ashtu edhe në kutinë e karikimit të pajisjeve të saj AirPods Pro, duke lejuar përdorimin e të njëjtave kabllo karikimi të përdorura tashmë për iPad dhe Mac.

Do të ketë të njëjtin çip A16 Bionic. Çmimet e iPhone 15 fillojnë nga 799 dollarë dhe 899 dollarë për iPhone 15 Plus.

Lajme të ngjashme