VIDEO: Cole Palmer 'përplaset' me bashkëlojtarët për gjuajtjen e penalltisë - NACIONALE

VIDEO: Cole Palmer 'përplaset' me bashkëlojtarët për gjuajtjen e penalltisë

1 muaj më parë

nga NACIONALE

Lojtarët e Chelseat u panë duke u grindur mes vete dhe kjo u bë për një penallti të akorduar në të mirë të tyre, se cili do ta gjuante atë.

Palmer ishte ylli i shfaqjes për Chelsean kundër Everton të hënën në Stamford Bridge në Premierligë. Reprezentuesi anglez realizoi një hat-trick perfekt në pjesën e parë dhe më pas shtoi numrin e tij pas pushimit nga pika e bardhë. Megjithatë Palmerit iu desh të luftonte me shokët e skuadrës Noni Madueke dhe Nicolas Jackson për topin përpara se të arrinte të shënonte golin e katërt.

Debati se kush do të ekzekutojë një penallti nuk është kurrë i këndshëm për një trajner. Palmer ka qenë ekzekutuesi i rregullt i penalltive i Chelseat këtë sezon, duke shënuar nëntë herë nga pika në total. Por është gjithashtu e kuptueshme pse Madueke dhe Jackson mund të kenë dashur të shënojnë në një lojë që të kaltrit tashmë po e fitonin të qetë.

Mauricio Pochettino Chelsea Sheff Utd

Ndërsa paraqitjet e tij po e shtyjnë Chelsean si një klub në garë për një vend evropian të paimagjinueshëm kohët e fundit, Palmer do të arrijë shumë në një nivel individual ashtu siç po shkojnë gjërat. Paraqitja e tij me katër gola e barazoi atë me golashënuesin më të mirë të Premierligës, Erling Haaland me 20 në garën e Këpucës së Artë, ndërsa eksperti Jamie Carragher ka menduar për vlerësimet e mundshme të Lojtarit të Vitit që i vijnë - dhe jo vetëm Lojtarit të Ri. Do të ishte gjithashtu një çmenduri në këtë pikë nëse Palmer nuk është një nga emrat e parë në listën e skuadrës së Gareth Southgate për Euro 2024.

Cole Palmer Chelsea 2023-24

Lajme të ngjashme